کارشناسی سنجش وارزشیابی تحصیلی شهرستان پاسارگاد

کارشناسی سنجش وارزشیابی تحصیلی شهرستان پاسارگاد

سلام .به وبلاگ کارشناسی سنجش شهرستان پاسارگاد خوش امدید.

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
نویسندگان

مراحل انتخاب واحد دوره پیش دانشگاهی در تابستان

سه شنبه, ۹ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۴۲ ق.ظ

مراحل انتخاب واحد دوره پیش دانشگاهی در تابستان

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همکاران مهربان

ثبت دوره پیش دانشگاهی بر خلاف دوره دبیرستان بخشی از آن باید در سناد انجام بگیرید و بخشی نیز در دانا. لذا برای راحتی کار دوستان در این قسمت به تفکیک به تشریح آن پرداخته می شود.

الف) مراحل انجام کار در سناد:

1) از بخش ثبت نام و سازماندهی مدرسه، مدیریت رشته - پایه را انتخاب کرده. سپس عنوان تعریف رشته - پایه را لمس نمایید. در این قسمت کلیه موارد خواسته شده را تکمیل و دکمه ثبت را بزنید.

نکته: می توانید فقط رشته های که دانش آموز افتاده دارند را تعریف نمایید.

2) از بخش ثبت نام و سازماندهی مدرسه، عنوان ثبت نام دوره تابستان را کلیک نمایید. عنوان ثبت نام جدید را لمس نموده و کد ملّی دانش آموز را وارد و دکمه ادامه را فشار دهید، سپس پایه و رشته را انتخاب و ذخیره نمایید.

در این مرحله دیگر با سناد کار نداشته و وارد برنامه دانای پیش می شویم.

ب) مراحل انجام کار در دانا:

1) ابتدا از بخش سازماندهی و ثبت نام، گزینه شروع دروه را کلیک نموده و دوره تابستانی روزانه 97-96 را انتخاب می نماییم.

2) از بخش عملیات جانبی، تسهیلات عنوان تغییر مدرسه/ سال/ دوره جاری را انتخاب و دوره مورد نظر را انتخاب می نماییم. ( یا می توانید یک بار از دانا خارج و مجددا وارد شوید تا دوره فعال شود.)

3) از بخش سازماندهی و ثبت نام، گزینه سازمان مدرسه را انتخاب نمایید. در این قسمت:

الف) پایه را تعریف نمایید.

ب) در قسمت معرفی کادر اداری می توانید دبیر نیز تعریف نمایید.

نکته: تعریف دبیر اختیاری است یعنی:

  • الف) لیست تابستان شما می تواند نام دبیر نداشته باشد اما در هنگام امضاء دبیری که نمرات را وارد می نماید نام خود را به صورت دستی می نویسد.
  • ب) یا این که دبیر مورد نظر را معرفی نمایید تا لیست با نام باشد.
  • ج) نام دبیر می تواند ((غیر حضوری)) باشد. اما در این صورت مانند بند الف رفتار می نماییم.

4) از بخش سازماندهی و ثبت نام، گزینه مشخصات درس گروهها را انتخاب نمایید. در این جا چون همه دروس پیش دانشگاهی به صورت غیر حضوری معرفی می شوند پس باید گزینه دوم یعنی (غیر حضوری) انتخاب شود. عنوان جدید را لمس نمایید و در پنجره جدید فقط بخش درس (و در صورت تمایل معلم) را تعریف نمایید.

نکته: دروسی که دانش آموز افتاده ندارد نیاز به تعریف ندارد.

5) حال نوبت دریافت دانش آموزان ثبت نام شده در سناد می باشد. برای این کار از بخش سازماندهی و ثبت نام، (دریافت اطلاعات دانش آموزان و ثبت نام از سامانه سناد)را کلیک نمایید. در این پنجره رمز عبور مدرسه در پایگاه سناد را در جدول سوم وارد نمایید.

نکته اول: قبل از ورود به دانا حتما (کد سناد در بخش کد مدرسه اصلی متوسطه استفاده شده در سامانه سناد برای مدارس پیش دانشگاهی) ثبت شده باشد.

نکته دوم: اگر این کد را ثبت کرده بودید اما در قسمت دریافت اطلاعات دانش آموزان و ثبت نام از سامانه سناد این کد قابل مشاهده نبود (به صورت 0 است) خارج شده و مجددا کد را حذف و ثبت و سپس وارد شوید.

نکته سوم: برای دریافت اطلاعات دانش آموزان به رمز عبور مدرسه در پایگاه سناد نیز نیاز دارید، این رمز را می توانید از سناد دریافت نمایید.

6) عنوان دوم (دریافت سوابق مربوط به مدارس عادی یا بزرگسال بدون پایه دهم) را تیک زده و دریافت مشخصات فردی را کلیک نمایید.

7) در پنجره جدید از قسمت مشخصات فردی می توانید اسامی ثبت نام شده ها را مشاهده نمایید. برای دریافت می توانید تیک دانش آموزان را زده (بدون تیک نیز دریافت می شوند) و عنوان دریافت کدهای تأیید شده را لمس نمایید.

8) پس از اتمام این کار از بخش علملیات ضمن سال، انتخاب واحد، می توانید نسبت به انتخاب واحد دانش آموزان اقدام نمایید.

یک پیشنهاد: بهتر است برای اطمینان از صحت انتخاب واحد دانش آموران از بخش انتخاب واحد انفرادی استفاده نمایید.


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۰۵/۰۹
فایز شفیعی

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.